
Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat, każde pokolenie odejdzie w cień, a nasze - nie" 23.06.2005, w czwartkowe popołudnie pożegnaliśmy klasy trzecie. Po uroczystości odbyła się pożegnalna dyskoteka klas trzecich.

21 czerwca zorganizowaliśmy w gimnazjum Dni Europejskie. Każda klasa przygotowała i przedstawiła najważniejsze informacje o państwie, które wylosowała następnie częstowała gości pożywną i jednocześnie regionalną potrawą.

Nauczyciele wychowania fizycznego propagują zdrowy Sty życia i wychowania po przez sport. Zachęcają uczniów do ruchu na świeżym powietrzu.

Najmłodsi uczniowie klas I – III mogli podziwiać w krakowskim oceanarium okazy morskich zwierząt z całego świata. Były tam amazońskie piranie, żółwie, ryby, które potrafią …

„Dawno, dawno temu- w grodzie Kraków- nad rzeką Wisłą – mieszkał król Krak…” Tę legendę (a także wiele innych podań) mieli okazję usłyszeć z ust przewodnika uczniowie klasy VI, którzy wraz z wychowawczynią Barbarą Pater ...

Komitet Rodzicielski przy pomocy licznych sponsorów zorganizował VII Festyn Brodelski. Impreza ta była prezentem dla dzieci i młodzieży z okazji ich święta przypadającego na dzień 1 czerwca.

Czy alkohol, nikotyna i narkotyki to w dzisiejszych czasach niezbędne „rekwizyty”, którymi może poszczycić się młody człowiek?

Na wieczorny spektakl do teatru im J. Słowackiego wybrali się gimnazjaliści. Wraz z opiekunami Renatą Nowak i Jolantą Kuciel oglądali sztukę „Chory z urojenia” z Andrzejem Grabowskim w roli głównej

Wiosenne spotkanie z teatrem zapoczątkowali najmłodsi uczniowie. 20 kwietnia wyjechali na spektakl „Królowa Śniegu” do Teatru Ludowego.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją 1 kwietnia obchodziliśmy Dzień Wagarowicza. Nikomu jednak nawet nie przyszło do głowy opuszczać w tym dniu murów naszej szkoły.

Weźmiemy snopek słomy, i barwną chusteczkę. Ustroimy kukłę pannę Marzaneczkę. Poniesiemy ją wysoko nad łąką.

„Z kobietami wielka bieda Lecz bez kobiet żyć się nie da” Uczniowie przygotowali z tej okazji ciekawą akademię

Naszą szkołę odwiedził ks. biskup....

21 marca 2005 r. w Zespole Szkół nr 2 w Brodłach odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami turnieju byli nauczyciele ZS nr 2 w Brodłach.


21 marca 2005 r. w Zespole Szkół nr 2 w Brodłach odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami turnieju byli nauczyciele ZS nr 2 w Brodłach. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Alwerni, Brodeł, Poręby Żegoty i Regulic oraz uczniowie z gimnazjum z Alwerni, Brodeł i Kwaczały. Turniejowi przewodniczył aspirant Ryszard Opiała z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.


Uczniowie z obydwu grup wiekowych najpierw rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie rowerem pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej.
W młodszej grupie wiekowej (SP) na trzech piewrszych miejscach uplasowali się:
    I miejsce - Fabiś Sylwester z SP Poręba Żegoty
                Mikoda Piotr z SP Brodła
                Fryc Karol z SP Brodła


  
Drużynowo natomiast zwyciężyła SP w Brodłach, II miejsce zajęła SP w Porębie żegoty i III miejsce SP w Regulicach


Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania
państwu Ewie i Dariuszowi Turzyńskim z apteki Pharmed w Alwerni, którzy zakupili dla zwycięzców część nagród,
hurtowni MIRAŻ z Brodeł, która zaopatrzyła turniej w soczki i słodycze,
a także p. Markowi Sołtyńkowi z zajazdu Flamingo, który przekazał słodycze dla wszystkich uczestników turnieju.
Szczególne podziękowani również dla Urzędu Miasta i Gminy w Alwerni,który sfinansował nagrody dla zwycięzców.

Uczennice naszej szkoły Justyna Gaudy, Sylwia Dzierwa, i Agnieszka Fabiś brały udział w konkursie literackim dla uczniów gimnazjów Małopolski. Temat prac literackich był straszny: „Nocne spotkanie z duchami”.

„W naszej świetlicy wspaniały bal, Radośnie tańczy czterdzieści par, Tańczymy wszyscy, aż sala drży, Śliczny ten walczyk raz, dwa, trzy..”

Rodzice zrzeszeni w Komitecie Rodzicielskim zabawili się w tym roku w kolędników i w czasie ferii świątecznych wędrowali po Brodłach Porębie Żegoty i Mirowie. Śpiewali kolędy i zabawiali mieszkańców, którzy bardzo chętnie gościli ich w swoich domach.

Jak co roku, tak też i w tym, wzięliśmy udział w „Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.” Pieniądze na ten wielki cel, jakim jest ratowanie życia najmłodszych, zbierali uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem Józefem Gaudynem.

Pan mgr K. Kaczówka wraz z harcerzami z drużyny „Skalni” odebrali w Krakowie Betlejemskie światło pokoju.

Wigilia jest najradośniejszym i najcieplejszym (mimo mrozu) dniem w roku. Dlatego postanowiliśmy urządzić ją również w szkole...

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Każdego roku uczniowie naszej szkoły przygotowują akademię poświęconą tej ważnej rocznicy. W tym roku gimnazjaliści wystawili sztukę Czynem zbrojnym budzili Polskę.

Zespół ludowy „Tradycja” z Okleśnej obchodził 10-lecie istnienia. Z tej okazji aktorzy odwiedzili naszą szkołę. Zaprezentowali krótki program artystyczny, zaśpiewali wiele przyśpiewek i piosenek ludowych.

Uczniowie wraz z panią wychowawczynią Teresą Nowak, zaprosili na przedstawienie kolegów i koleżanki z klas I – III. Występ bardzo się podobał a mali aktorzy nisko się kłaniali.

Klasą pierwszą opiekuje się w tym roku p. Maria Dusza. Jej podopieczni złożyli na ręce pana dyrektora uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą dobrze się uczyli, sumiennie wypełniali obowiązki, słuchali rodziców i nauczycieli

14 października cofnęliśmy się w czasie i odwiedziliśmy szkołę w Mamutolandii. Poznaliśmy obyczaje jaskiniowców, ich modę i metody nauczania.

Gościem honorowym szkolnej imprezy była pani Ewa Stadtmuller. Ewa Stadtmuller. To autorka bajek, wierszy i zagadek dla dzieci. Jest też laureatką prestiżowej nagrody – honorowej Wstęgi Przyjaciela Przedszkola.

1 października uczniowie z klas II i III wraz z wychowawczyniami p. Teresą Nowak i p. Jolantą Kuciel wyruszyli w daleką podróż do Krainy Liter. Stało się tam wielkie nieszczęście i samogłoski pomieszały się ze spółgłoskami.

Po uroczystej mszy świętej sprawowanej przez ks. K. Tulika przeszliśmy do szkoły , w której przywitał nas p. dyrektor mgr Józef Gaudyn. Przedstawił nam nowych nauczycieli: p. Jacka Kapronia, Jarosława Rokosza i Marka Szalę.