Szkoła młodych patriotów
Od marca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Brodłach brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Młodych Patriotów przeprowadzonym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Dzięki zrealizowaniu wielu zadań zdobyliśmy Certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. Zadania to m.in. Konkurs Pieśni Patriotycznej, Recytatorski czy wykonanie sondażu na temat patriotyzmu. Pewnie je pamiętacie. Na stronie szkolnej youtube https://www.youtube.com/channel/UC5jh_luPXQLq_j4BF9aIpkA
…można przypomnieć sobie realizację niektórych zadań.
Regulamin konkursu:
- Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
- Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Szkoła młodych patriotów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 7 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu
- Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 30.11.2017 r. do 02.03.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach odbył się konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie plakatu, którego głównym tematem była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Laureatami konkursu zostali :
Kategoria klasy I – III SP
Karolina Woźny i Kornelia Michałek - miejsce I
Agnieszka Skalska – miejsce II
Jakub Mirek – miejsce III
Kategoria klasy IV – VI SP
Wiktoria Michalak i Krystian Noworyta – miejsce I
Igor Celej i Marcin Kuć – miejsce II
Jakub Biel i Natalia Jakóbik – miejsce III
Kategoria klasy VII SP i II – III gimnazjum
Karolina Augustynek – miejsce I
Jakub Słota – miejsce II
Martyna Sołtysik – miejsce III
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Szkoła Młodych Patriotów" organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie przeprowadzili sondę wśród uczniów i nauczycieli na temat "Czym jest patriotyzm?". Oto wyniki ten sondy.
https://www.youtube.com/watch?v=klHQpTngl1k
https://www.youtube.com/watch?v=cknAg6JayIw
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodłach w ramach programu „Szkoła młodych patriotów” opracowali Szkolny Kodeks Postaw Patriotycznych. Na godzinach wychowawczych kl. IV – VII SP i II- III gimnazjum zrobili klasowe kodeksy postaw patriotycznych. Nad powstaniem Szkolnego Kodeksu Postaw Patriotycznych pracował zespół uczniów w składzie Karolina Augustynek, Aleksandra Pietraszek i Szymon Jarosz, których zadaniem było ustalenie i zapisanie na wspólnej karcie wybranych postaw patriotycznych i utworzenie wspólnego Kodeksu.
Programy i projekty:
- PROGRAM ETWINNTING
- PROJEKTY CHARYTATYWNE
- PROJEKTY WE WSPÓŁPRACY Z UE
- PROJEKTY UCZNIOWSKIE
- PROJEKTY EDUKACYJNE
- WIELKA PARADA SMOKÓW
- Praca projektowa. Jak realizować projekt?
- Akcja owoce w szkole
- Archipelag skarbów
- Bezpieczne Gimnazjum
- Bezpieczna szkoła
- Cała Polska czyta dzieciom
- Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany
- Kampania – Zachowaj trzeźwy umysł
- Lepsza szkoła
- Mój dom - moja inwestycja – moja przyszłość
- My Małopolska
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Odblaskowa szkoła
- Program - Szkolny Klub Sportowy
- Program rządowy - Radosna szkoła
- Smok Mądragon - daje radę
- II SPInKa - Kształcenie zawodowe w Małopolsce
- Super szkoła
- Szkoła Demokracji
- Szkoła młodych patriotów
- Szkoła uczaca się
- Szkoła z klasą
- Śniadanie daje moc
- Wolontarooweriusz - Stowarzyszenie Travelling Inspiration
- Znamię? Znam je.