https://dziennik.vulcan.edu.pl/szk/

Proces aktualizacji konta w dzienniku UONET+ obejmuje 3 kroki.

Krok 1: Uczeń i Rodzic logują się do Dziennika (wybierająć opcję "Logowanie przez zmianą").
Krok 2: Uczeń i Rodzic potwierdzają dane, wpisując ostatnie 4 cyfry numeru PESEL Ucznia.
Krok 3: Uczeń i Rodzic wybierają typ konta (konto zwykłe lub konto eduVULCAN).
XI Parada smoków 2011
Artykuł zmodyfikowano dn. 04.06.2011 r. | autor: Admin



Jak co roku, Teatr Groteska w Krakowie organizował paradę smoków. 4 czerwca 2011 r. również nasza szkoła wzięła udział w tej ogromnej imprezie plenerowej, gdzie w XI Wielkiej Paradzie Smoków – „Żywioły. Elementem og Mythos” była reprezentowana przez smoka Soria Moria.

 Smoka wykonali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ZS nr 2 w Brodłach, pod opieką nauczycieli. Prace nad budową smoka trwały od początku maja. Smok nie powstałby bez zaangażowania wielu uczniów, nauczycieli, pracowników oraz dyrekcji szkoły, którzy dostarczali potrzebnych materiałów. Smok Soria Moria miał 13,5m długości i był smokiem wężowatym, niesionym przez wikingów na tratwie o wymiarach 2,5m x 2m.

Szkoła bierze udział w paradzie smoków od trzech lat i zawsze zajmuje miejsce na podium. Również w tym roku wróciliśmy z nagrodą – nasz smok otrzymał 3 miejsce w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja.

Krótka charakterystyka naszego smoka:

 Hrabia de Soria Moria (Soria Moria) jest smokiem zamieszkującym północne tereny Norwegii. Swój największy i najpiękniejszy zamek ma w mieście Harstad. Inne siedziby leżą na terenie całej Skandynawii. Hrabia najchętniej odpoczywa w malowniczym miasteczku Lom położonym w środkowej Norwegii. Soria Moria został jedynym norweskim przedstawicielem rzadkiego gatunku smoków jakim jest Setergrotta. Jego liczni krewni opuścili rodzinny kraj w poszukiwaniu przygód. Podczas wielu samotnych dni spędzonych na północy Soria zaprzyjaźnił się z wieloma tamtejszymi ludźmi, którzy zaszczepili w nim miłość do szermierki. Początkowo nie mógł poradzić sobie z tą niezwykle trudną sztuką, po wielu nieudanych próbach wraz z przyjaciółmi doszedł do wniosku, że problem leży w zbyt małej szpadzie. Na specjalne zamówienie, specjalnie dla hrabiego została wykonana szpada z wysokiej klasy materiałów.
Hrabia de Soria Moria jest niezwykle przystojnym smokiem, jednak jego serce jest zajęte przez smoczycę z galicyjskimi korzeniami. Soria zakochał się w niej bez pamięci podczas swojego krótkiego pobytu u siostry. Nikt nie wie czy jest to miłość odwzajemniona, albowiem nigdy nie widziano ich razem.
W okresie letnim Soria Moria doskonali swe umiejętności szermiercze i bierze udział we wszelkiego rodzaju zawodach i mistrzostwach, w których zazwyczaj zajmuje wysokie pozycje. Kiedy nastaje zima, udaje się do swojego przyjaciela św. Mikołaja. Tak, to właśnie on pomaga mu roznosić prezenty, będąc pomocą w unoszeniu sań. To wcale nie renifery. Bowiem Soria, który z reguły jest towarzyski i niekonfliktowy, jest skłócony ze stworzeniami, które uważają się za zaprzęg sań Świętego Mikołaja. Nasz święty, który rozdaje prezenty wybrał na swojego pomocnika hrabię i z tym faktem renifery nie mogą się pogodzić.
W tym roku de Soria Moria chce spełnić swoje odwieczne marzenie, chce odwiedzić Kraków. Zawsze fascynowało go to miasto, które żyje swoim tempem. Chce odwiedzić te magiczne miejsca, o których wszyscy opowiadają z entuzjazmem. Zrezygnował ze swoich treningów szermierczych i zostanie na południu Polski od maja do lipca. Za swoich przewodników wybrał dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Brodłach, które namówiły go do wzięcia udziału w XI Wielkiej Paradzie Smoków.