https://dziennik.vulcan.edu.pl/szk/

Proces aktualizacji konta w dzienniku UONET+ obejmuje 3 kroki.

Krok 1: Uczeń i Rodzic logują się do Dziennika (wybierająć opcję "Logowanie przez zmianą").
Krok 2: Uczeń i Rodzic potwierdzają dane, wpisując ostatnie 4 cyfry numeru PESEL Ucznia.
Krok 3: Uczeń i Rodzic wybierają typ konta (konto zwykłe lub konto eduVULCAN).
Szkoła młodych patriotów
Artykuł zmodyfikowano dn. 10.05.2018 r. | autor: Kinga Turecka- Kurek




Szkoła młodych patriotów

Od marca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Brodłach brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Młodych Patriotów przeprowadzonym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Dzięki zrealizowaniu wielu zadań zdobyliśmy Certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. Zadania to m.in. Konkurs Pieśni Patriotycznej, Recytatorski czy wykonanie sondażu na temat patriotyzmu. Pewnie je pamiętacie. Na stronie szkolnej youtube https://www.youtube.com/channel/UC5jh_luPXQLq_j4BF9aIpkA
…można przypomnieć sobie realizację niektórych zadań.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Szkoła młodych patriotów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 7 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu
Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:
  1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 30.11.2017 r. do 02.03.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).


W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach odbył się konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie plakatu, którego głównym tematem była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Laureatami konkursu zostali :

Kategoria klasy I – III SP
Karolina Woźny i Kornelia Michałek - miejsce I
Agnieszka Skalska – miejsce II
Jakub Mirek – miejsce III

Kategoria klasy IV – VI SP
Wiktoria Michalak i Krystian Noworyta – miejsce I
Igor Celej i Marcin Kuć – miejsce II
Jakub Biel i Natalia Jakóbik – miejsce III

Kategoria klasy VII SP i II – III gimnazjum
Karolina Augustynek – miejsce I
Jakub Słota – miejsce II
Martyna Sołtysik – miejsce III



Patrioci

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Szkoła Młodych Patriotów" organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie przeprowadzili sondę wśród uczniów i nauczycieli na temat "Czym jest patriotyzm?". Oto wyniki ten sondy.

https://www.youtube.com/watch?v=klHQpTngl1k

https://www.youtube.com/watch?v=cknAg6JayIw






Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodłach w ramach programu „Szkoła młodych patriotów” opracowali Szkolny Kodeks Postaw Patriotycznych. Na godzinach wychowawczych kl. IV – VII SP i II- III gimnazjum zrobili klasowe kodeksy postaw patriotycznych. Nad powstaniem Szkolnego Kodeksu Postaw Patriotycznych pracował zespół uczniów w składzie Karolina Augustynek, Aleksandra Pietraszek i Szymon Jarosz, których zadaniem było ustalenie i zapisanie na wspólnej karcie wybranych postaw patriotycznych i utworzenie wspólnego Kodeksu.